Healthdirect Australia Help Center

    Konfigurálja a hívásminőség beállításait a klinikán

    Milyen Videohívás-platform szerepkörre van szükségem – szervezeti adminisztrátorokra és csapatadminisztrátorokra

    Miért kell konfigurálnom a hívásminőség beállításait?

    Ha problémákat észlel a hívásminőséggel kapcsolatban a klinikán, a klinika hívásminőségi beállításainak konfigurálása hasznos lehet, hogy figyelmeztesse a hívókat az eszközükkel vagy a kapcsolati sebességükkel kapcsolatos esetleges problémákra, így automatikusan rálátást adva arra, hogy ezek miért fordulhatnak elő. állítsa be a minőséget a hálózati feltételektől függően.

    A hívás minőségének egyik legnagyobb befolyásolója a hívásban részt vevő egyes résztvevők hálózati feltételei, ahol olyan tényezők, mint a sávszélesség, a késleltetés, a csomagvesztés és a jitter mind hozzájárulnak a kapcsolat minőségéhez.

    A szervezeti és klinikai adminisztrátorok konfigurálhatják ezeket a beállításokat.

    A hívásminőség beállításainak konfigurálása a klinikán:

    A Klinika váróterülete irányítópult oldalán kattintson a Konfigurálás gombra.
    Kattintson a Hívásminőség elemre

    Kapcsolatellenőrzési viselkedés

    Ha engedélyezve van, a rendszer automatikus kapcsolat-ellenőrzést hajt végre, miközben a hívó megadja adatait, mielőtt belépne a várakozó területre. Ez hasznos lehet a hívó eszközével vagy kapcsolati sebességével kapcsolatos esetleges problémákra figyelmeztetésben, ahelyett, hogy esetleg rossz hívásminőséget tapasztalna, beleértve a kimaradásokat is. A szigorúbb beállítások blokkolják a hívásokat, ha olyan problémákat észlelnek, amelyek hatással lesznek a hívás sikeres csatlakozására. Igényeitől függően eldöntheti, hogy milyen magatartást kíván beállítani a klinikáján. A kapcsolat-ellenőrzést a következő módok egyikén állíthatja be:

    Megengedő: Ebben a módban a rendszer ellenőrzi a kapcsolatot, és a hívókat figyelmezteti, ha valamelyik teszt sikertelen, vagy ha a sávszélesség kisebb, mint a jó minőségű videohívás végrehajtásához szükséges. Ez a figyelmeztetés hasznos lesz páciensei számára, mivel felhívják rájuk, hogy bizonyos problémákat tapasztalhatnak.
    Csak kivétel: Figyelmeztet, ha bármilyen probléma van a felhasználó eszközével vagy berendezésével. Kivételnek minősül a hívás előtti ellenőrzés során felmerülő bármely probléma, például nem észlelhető mikrofon vagy kamera, vagy alacsony sávszélességgel kapcsolatos problémák.
    Korlátozott: Ebben az üzemmódban a hívás blokkolva lesz, ha kivétel történik, és figyelmeztetés jelenik meg, ha a sávszélesség 330 kbps alatt van (a videohíváshoz szükséges minimum). Ezenkívül a hívás blokkolva lesz, ha a sávszélesség 180 kbps alatt van.
    Szigorú: Ez a legszigorúbb beállítás, és minden hívást blokkol, ha kivétel történik, vagy ha a sávszélesség 330 kbps alatt van.
    Letiltva: Ez letiltja az automatikus kapcsolatellenőrzés funkciót, és nem történik figyelmeztetés vagy blokkolás. A hívók továbbra is végezhetnek hívás előtti tesztet, hogy ellenőrizzék a beállításokat.
    Ne felejtsen el a Mentés gombra kattintani, ha változtatásokat végzett.


    Előre beállított videó minőség

    Ha a klinika szintjén konfigurál egy előre beállított videominőséget, ez a klinika összes videohívására vonatkozik. Előfordulhat, hogy konfigurálnia kell egy előre beállított értéket, ha Ön és csapata minőségi problémákat tapasztal a hívásokkal kapcsolatban a klinikán. Ez segíthet minimalizálni az esetleges minőségi problémákat, beleértve a lemorzsolódást is. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a videó minőségi beállításai egyéni híváson belül bármikor módosíthatók, ha a körülmények ezt lehetővé teszik vagy megkívánják. További információ a videominőség-beállítások hívás közbeni módosításáról .

    A következő videóminőségi beállításokat állíthatja be a klinikán:

    Adaptív: Ez a beállítás azt eredményezi, hogy a Videohívás automatikusan módosítja a videó minőségi beállításait az elérhető hálózati feltételektől függően. Ennek a legtöbb esetben jól kell működnie, és csak akkor kell másik beállításra váltania, ha videóminőségi problémákat tapasztal.
    Kiváló minőség: Kiváló minőségű módban a Videohívás 30 képkocka/másodperc (FPS) sebességgel próbál videót küldeni, Safari esetén 1280 x 720, más böngészőkben pedig 960 x 720 célfelbontással. Ehhez a beállításhoz kapcsolatonként 2 Mbps becsült sávszélesség szükséges. Válassza ezt a minőséget, ha tudja, hogy nagy a sávszélessége, és a videohívások képernyői nem néznek ki olyan jól, mint kellene.
    Közepes minőség: Közepes minőségben a Videohívás 30 képkocka/másodperc sebességgel (FPS) próbál meg videót küldeni, minimális felbontással 480x360, a cél- és maximális felbontás pedig 640x480. Ehhez a beállításhoz kapcsolatonként 1 Mbps becsült sávszélesség szükséges.
    Gyenge minőség: Az alacsony minőség feláldozza a videó minőségét annak érdekében, hogy lehetővé tegye a videohívást ott, ahol a sávszélesség sérül. Ez az előre beállított videó 30 képkocka/másodperc (FPS) sebességgel próbál meg videót küldeni legalább 160x120-as felbontással, valamint 320x240-es cél- és maximális felbontással. Ehhez a beállításhoz kapcsolatonként 256 Kbps becsült sávszélesség szükséges. Akkor választhatja ezt a lehetőséget, ha hívás közben problémákat tapasztal a videó minőségével.
    Korlátozott sávszélesség:

    Ha a sávszélesség nagyon alacsony, ez a beállítás tovább rontja a videó minőségét és simaságát a hang prioritása érdekében.

    Ennél a beállításnál (nem Safari felhasználóknak) a videót 20 képkocka/másodperc (FPS) sebességgel kíséreljük meg elküldeni, a maximális célfelbontás 160x120, minimális felbontás nélkül.

    Ha Safarit használja, mivel nem támogatja a 320x240 alatti videofelbontást, a videó 15 képkocka/másodperc (FPS) sebességgel kerül elküldésre, a célfelbontás 320x240.

    Ne felejtsen el a Mentés gombra kattintani, ha változtatásokat végzett.

    Kíváncsi vagy, mit látnak a hívók, amikor konfigurálja ezeket a beállításokat? Kérjük, olvassa el ezt a súgócikket A hívásminőségi beállítások konfigurálása a klinika számára – a hívói élmény



    Can’t find what you’re looking for?

    Email support

    or speak to the Video Call team on 1800 580 771

    Internal Content