Healthdirect Australia Help Center

    Отстраняване на неизправности: Проблеми по време на видео разговор

    За всеки, който има проблеми по време на видео разговор

    Ако имате технически проблеми по време на видеообаждане, вижте този плакат за отстраняване на неизправности, преди да проверите по-долу.

    Все още имате проблеми? Кликнете върху раздел по-долу за по-задълбочена информация за отстраняване на неизправности и съвети, свързани с проблема, който срещате:

    Високоговорители (не чува другите)

    • Ако имате външни високоговорители или слушалки, уверете се, че са здраво включени във вашия компютър или мобилно устройство.
    • Уверете се, че силата на звука на вашия компютър или мобилно устройство е включена и настроена на звуково ниво.
    • Кажете на другия човек, че не можете да го чуете и се уверете, че не е заглушен. Може да се наложи да проверят настройките си за вход на звук (микрофон).
    • Опитайте да пуснете видеоклип в YouTube, за да проверите дали високоговорителите ви наистина работят.
    • Ако имате няколко високоговорителя/слушалки, свързани към вашето устройство, избран ли е правилният? Ето как да проверите от екрана на видеообаждане:

    Щракнете върху иконата за настройки в екрана за видеообаждане, за да изберете необходимия високоговорител от падащото меню Избор на високоговорител.

    Тази промяна засяга само текущото повикване.

    Настолен компютър:


    Пример за мобилни устройства (Android и iOS):

    Трябва да видите избраното по подразбиране


    Ако вече не сте в разговор и използвате компютър с Windows (операционна система Windows), опитайте това, за да проверите настройките на вашия високоговорител (аудио изход):

    Windows 10:

    В долната част на лентата на задачите щракнете върху иконата на високоговорител и проверете настройките си.



    Ако имате свързани повече от един високоговорител или слушалки, изберете високоговорителя, който искате да бъде по подразбиране, от падащия списък с устройства за възпроизвеждане.


    Windows 8 и 7:

    В долната част на лентата на задачите щракнете върху иконата на високоговорител и проверете настройките си.

    Ако използвате Mac и вече не провеждате разговор, опитайте това, за да проверите настройките на вашия високоговорител (аудио изход):

    MacOS:
    Кликнете върху иконата на високоговорител в горния десен ъгъл на екрана и изберете предпочитания високоговорител от наличните опции за извеждане на звук.

    Чувате ехо?

    Микрофоните и високоговорителите, ако не са настроени правилно, могат да причинят ехо по време на разговора ви. Ехо най-често се получава, когато микрофонът улови звука от високоговорителите.

    • Ако използвате външни високоговорители, разположете високоговорителите далеч от микрофона на вашия лаптоп и опитайте да намалите звука.
    • Ако използвате външен микрофон, преместете го по-далеч от високоговорителите.
    • Ако има такива, опитайте да използвате слушалки или слушалки вместо високоговорители и микрофони, ако горните предложения не работят.



    Микрофон (другите не могат да ме чуят)

    • Проведете тестово обаждане (тест за предварително повикване), за да сте сигурни, че платформата има достъп до вашия микрофон.
    • Уверете се, че микрофонът ви не е заглушен на екрана за видеообаждане.
    • Ако използвате външен микрофон, уверете се, че е здраво включен. Опитайте да го изключите и да го включите отново, тъй като това принуждава компютъра ви да го открие.
    • Уверете се, че микрофонът ви не е заглушен и силата на звука е настроена правилно, особено ако имате контрол на звука на външните си слушалки.
    • Уверете се, че няма друг софтуер като Skype или клиент за видеоконференции, работещ на вашето устройство и използващ вашия микрофон. Най-добре е да затворите напълно всички тези други приложения, когато използвате видеообаждане.
    • Избран ли е правилният микрофон? Има три места, където можете да проверите настройките на микрофона си:

    1. От видео разговора

    Щракнете върху иконата за настройки и изберете различен микрофон от Избор на микрофон.







    Тази промяна засяга само текущото повикване.


    2. Настройки на микрофона на браузъра

    Ако вече не сте в разговор, можете да видите и зададете настройките на микрофона си в браузъра Chrome:

    1. В браузър Google Chrome отворете нов раздел и в адресната лента въведете: chrome://settings/content/microphone. Отваря се страницата с настройки на микрофона на Google Chrome.
    Можете да проверите дали някои сайтове са блокирани да използват вашия микрофон тук и можете да изберете разрешение за конкретен сайт.
    2. Изберете микрофона, който искате като ваш по подразбиране, от падащия списък.
    Моля, обърнете внимание, че можете също да щракнете върху малката икона на камера в горния десен ъгъл на екрана за повикване, за да видите как камерата и микрофонът се използват от браузъра.
    3. Настройки на компютърния микрофон

    Отидете в аудио настройките на вашия компютър, където можете да проверите текущо избрания микрофон и да промените, ако имате повече от един наличен:

    На компютър с Windows отидете на Търсене в лентата на задачите и напишете „Звук“. Изберете необходимия микрофон в настройките на звука.
    На Mac отидете на System Preferences и щракнете върху Sound. Щракнете върху Вход и проверете дали е избран правилният микрофон.

    Съвети за микрофона:

    Ако все още не се чувате ясно, това може да се дължи на допълнителен шум като шум от вентилатора от вашия компютър, фонов шум в стаята, обратна връзка от звука на вашия високоговорител, който се улавя от вашия микрофон, или просто сте твърде далеч от микрофона.

    • Уверете се, че микрофонът ви не е заглушен.
    • Ако имате външна USB уеб камера , нейният микрофон вероятно ще бъде по-добър от вградената и ще улавя по-малко шум от компютъра.
    • Ако имате слушалки с микрофон , те ще осигурят най-чистия звук с най-малко фонов шум.
    • Ако имате USB комбиниран микрофон/високоговорител с потискане на ехото , уверете се, че е избран за използване като микрофон и високоговорител.



    Камера (не вижда)

    • Проведете пробно повикване/тест за предварително повикване, за да видите дали вашата камера може да бъде достъпна от платформата за видеообаждания.
    • Ако имате включена външна камера, напр. USB камера, уверете се, че е включена правилно.
    • Уверете се, че вашата камера работи, ако е вградена във вашия компютър/Mac/мобилно устройство.
    • Как да направя това?

      Ако използвате компютър с Windows:

      На компютър с Windows отидете на Търсене в лентата на задачите и въведете „Камера“. Приложението за камера ще се отвори и ще видите изображението на вашата камера – можете да превключвате камери, ако имате повече от една налична. Уверете се, че можете да видите себе си.
      Ако използвате Mac:
      На Mac отворете приложението Photo Booth и се уверете, че можете да се видите.


    • Ако използвате външна камера като USB камера, уверете се, че е здраво включена и разпозната от вашия компютър. Съвет: Изключете камерата и я включете отново. Това принуждава компютъра ви да опита да го открие отново.
    • Уверете се, че няма друг софтуер като Skype или клиент за видеоконференции, работещ на вашето устройство и използващ вашата камера. Най-добре е да затворите напълно всички тези други приложения, когато използвате видеообаждане.
    • Избрахте ли правилната камера? Ако вашата камера не ви показва, а показва някъде другаде в стаята, уверете се, че сте избрали правилната камера от екрана на вашето видеообаждане.
    Настолен компютър

    Щракнете върху иконата за настройки горе вляво на екрана на видеообаждането, за да изберете друга камера от падащото меню Избор на камера.
    Мобилно устройство

    Кликнете върху Превключване на камера и изберете желаната камера.

    Щракнете тук за инструкции, които да следвате, ако камерата ви е блокирана от браузъра за сайта Healthdirect Video Call.

    Ако все още имате проблеми с камерата, рестартирайте браузъра си и, ако проблемът продължава, рестартирайте устройството си.

    Изпитвате трептене на камерата?

    Ако вашата камера трепти, уверете се, че около вас има достатъчно светлина и ако трептенето продължава, уверете се, че вашата камера работи с 50 Hz намаляване на трептенето. Можете да се уверите, че това е така, като напишете Camera в лентата на Windows, както е показано по-долу, и се уверите, че намаляването на трептенето е зададено на 50Hz. Съвет: променете на 60 Hz и променете обратно на 50 Hz, за да сте сигурни, че тази настройка е в сила.

    Пример за Windows 10:



    Видео съвети:

    Ако изображението ви е тъмно, това може да се дължи на ярка светлина зад вас (напр. седите пред прозорец). Ако е възможно, разположете светлината на една страна или пред вас, зад действителното местоположение на камерата. Това ще позволи на човека от другата страна да ви види по-добре. Съвет: Уверете се, че няма ярки светлини или прозорци, които камерата може да види. Повечето ще са зад вас, но ако вашата уеб камера има широко зрително поле, това може да включва и източник на светлина отляво или отдясно.




    проблеми с интернет връзката

    За да осъществите успешно видеообаждане, имате нужда от интернет връзка, която изпраща и получава данни достатъчно бързо, така че забавянето не трябва да надвишава 100 милисекунди. Изисква се добра широколентова връзка (минималната скорост е 350 Kbps нагоре и надолу по веригата за видео разговори).

    Функция за свързване на светофар

    Можете лесно да проверите скоростта на връзката си по време на Healthdirect Video Call.

    • Когато влезете във видео разговор, ще видите цветна точка в долния десен ъгъл на екраните на другите участници.
    • Тази функция на светофара показва качеството на вашата интернет връзка с всеки свързан участник.
    • Зеленото е добро, жълтото е добре, червеното е лошо.
    • Щракнете върху светофара, за да видите действителната честотна лента, с която сте свързани с тях - всичко под изискваните 350 Kbps нагоре или надолу ще доведе до отпадане

    Можете също да направите тест за скорост тук: https://www.speedtest.net/

    Ако използвате мобилния си телефон или таблет, 3G/4G мобилният сигнал трябва да е подходящ за видео разговори.

    По-долу има повече техническа информация, свързана с вашата връзка за видео разговори. Ако използвате интернет на вашата организация (wifi или кабелна връзка), това е полезна информация за вашия ИТ отдел.

    Съобщение за проблем с връзката

    • Опитали сте се да се присъедините към разговор и сте получили съобщение „Има проблем с връзката ви“ ?
    • Проблеми по време на разговор и ви е представено съобщение „Открит е проблем с връзката“ ?

    причини

    Решение

    Няма връзка с интернет
    Ако връзката ви с интернет е прекъсната или по някаква друга причина стане недостъпна, видеообаждането ще открие това и ще покаже известието.
    В този случай възстановяването на вашата връзка ще доведе до автоматично отстраняване на тази грешка.
    Ако пътувате, докато използвате видеообаждане, може да изпитате тази грешка, когато мобилното ви устройство сменя между клетъчни кули или когато навлизате в зони с ниско/без обслужване (като тунели).
    Когато възникне прекъсване, Video Call незабавно започва да възстановява връзката ви. Ако връзката ви с интернет бъде възстановена, Video Call ще приеме това и ще възстанови разговора ви.

    Можете също да натиснете бутона R refresh , след като връзката ви с интернет бъде възстановена.


    Предупреждение за свързване на сигнализатор

    Присъединихте се към обаждане и сте получили предупреждение „Свързване на сигнализатор“?



    причини Решение

    Зад прокси или защитна стена

    Видеообаждането използва технология, известна като WebSockets, за нашата оркестрация на разговорите. Въпреки че са стандартна и силно разпространена уеб технология, някои мрежови архитектури включват прокси сървъри и/или защитни стени, които могат да блокират необходимите надстройки на връзката, необходими за работа на WebSockets, и да доведат до невъзможност за свързване с нашата инфраструктура за видеообаждания.
    Можете да тествате, за да видите дали това може да е потенциален проблем за вас, като използвате https://websocketstest.com/


    Ако сте зад прокси или защитна стена, която ограничава WebSockets, това е нещо, което може да изисква намесата на администратора на вашата мрежа, за да го активирате.

    Проверете при вашия ИТ отдел дали мрежовите правила (ако сте болница или голяма здравна организация) се поддържат както следва:

    • Протокол: UDP
    • Порт на местоназначение: отворен 3478
    • Разрешаване на STUN/TURN URL адрес на сървъра: vcct.healthdirect.org.au

    Алтернативно решение е да използвате друга мрежа - като 4G телефонна/мобилна широколентова връзка, за да се свържете с вашето обаждане.

    Намеса от антивирусен софтуер

    Подобно на горния раздел, някои антивирусни програми могат да попречат на установяването на WebSockets връзка.

    Ако изпитвате смущения от вашия антивирусен софтуер, може да сте в състояние да добавите изключение за сайтове за видеообаждания (https://*. vcc.healthdirect.org.au) за вашата антивирусна програма, за да позволите на WebSockets да работи.

    Ако сте в рамките на корпоративна мрежа, това може да изисква помощта на вашия мрежов администратор.

    Смущения от VPN

    Ако имате предоставен от фирма лаптоп или настолен компютър, който има възможност за VPN, това може да причини проблеми при свързването с Healthdirect Video Call. Може да получите съобщение, че „този уебсайт не е достъпен“.
    Първо опитайте да завършите тест преди повикване с изключен VPN. Ако не можете да се свържете с тестовата страница за предварително повикване, моля, уверете се, че вашият ИТ екип поставя в белия списък следните адреси на прокси сървъра:
    *vcc.healthdirect.org.au*
    *vcc2.healthdirect.org.au*

    За много VPN връзки също ще се изисква разрешаване на излизане от NAT към UDP порт 3478 на сървъра за предаване ( vcct.healthdirect.org.au ).


    Друг участник никога не се появява във вашето видеообаждане

    Когато се опитват да се свържат с друг човек, те никога не се появяват или просто пише „се свързва“, но връзката не се осъществява.

    причини Решение

    Когато се опитвате да се свържете с друг човек, той никога не се появява в прозореца на вашето видеообаждане.

    Анализ: не се свързвате със сървъра за сигнализиране на Coviu, който свързва крайните точки една с друга чрез Websockets.

    Препоръчителна опция: Моля, изпълнете тест преди повикване . Резултатите ще ви посъветват какви действия да предприемете, за да оптимизирате мрежовата си свързаност.

    За много мрежи разрешаването на излизане на NAT към UDP порт 3478 на релейния сървър ( vcct.healthdirect.org.au ) ще осигури ниска латентност с малко излишни разходи. Това трябва да изисква само незначителна, нискорискова промяна в мрежовата ви конфигурация.

    За повече информация, моля, посетете Media Pathways



    Има неща, които можете да направите, за да подобрите качеството на съществуващата си връзка за по-добри видеоразговори:

    • Безжична домашна или офис мрежа – Опитайте се да се приближите до или поне в пряка видимост на WiFi базовата станция.
    • Мобилна интернет връзка - Опитайте да се преместите в зона с по-добро приемане, можете да проверите колко ленти имате на вашето устройство.
    • Ако вашата интернет връзка е с ограничена скорост, уверете се, че никой друг в дома ви не използва същата интернет връзка по време на видеообаждането. Обикновено поточно предаване на видео или изтегляне на големи файлове може да задуши вашия интернет, ако изпълнявате няколко задачи едновременно. Това значително ще намали наличната честотна лента за осъществяване на видео разговор с добро качество.
    • Уверете се, че нямате повече от една активна връзка с интернет по едно и също време (например кабелна и безжична връзка, работещи едновременно)
    • Уверете се, че не сте използвали цялото разпределение на данни за вашия интернет план за месеца. Това често води до това, че вашият интернет доставчик намалява скоростта на вашата услуга, след като сте превишили ограничението за данни.
    • Когато за първи път включите компютъра си, след като не сте го използвали известно време, той може автоматично да изтегли актуализации, подобно на актуализациите за Android и iOS. Това ще намали наличната честотна лента. Или изчакайте актуализациите да приключат, или отложете изтеглянията, докато не осъществите видеообаждането.

    Ако стъпките за отстраняване на неизправности по-горе не решат проблемите ви, моля, свържете се с местната поддръжка на Telehealth и те ще помогнат и ще ескалират допълнително, ако е необходимо.






    Can’t find what you’re looking for?

    Email support

    or speak to the Video Call team on 1800 580 771

    Internal Content