Ha technikai problémákat tapasztal videohívás közben, tekintse meg ezt a hibaelhárítási posztert , mielőtt ellenőrizné az alábbiakat.
Még mindig problémái vannak? Kattintson az alábbi fülre, ha részletesebb hibaelhárítási információkat és tippeket talál a tapasztalt problémával kapcsolatban:
Hangszórók (másokat nem hallok)
- Ha van külső hangszórója vagy fejhallgatója, győződjön meg arról, hogy biztonságosan csatlakozik számítógépéhez vagy mobileszközéhez.
- Győződjön meg arról, hogy a számítógép vagy a mobil hangereje be van kapcsolva, és hallható szintre van állítva.
- Mondja el a másik személynek, hogy nem hallja, és győződjön meg róla, hogy nincs némítva. Lehetséges, hogy ellenőrizniük kell a hangbemeneti (mikrofon) beállításaikat.
- Próbáljon meg lejátszani egy YouTube-videót, és ellenőrizze, hogy a hangszórói valóban működnek-e.
- Ha több hangszóró/headset van csatlakoztatva a készülékhez, a megfelelőt választotta ki? A Videohívás képernyőn belül a következőképpen ellenőrizheti:
![]() Kattintson a beállítások ikonra a videohívás képernyőjén a kívánt hangszóró kiválasztásához a Hangszóró kiválasztása legördülő menüből. Ez a változás csak az aktuális hívást érinti. |
Asztali számítógép: Példa mobilra (Android és iOS): Látnia kell, hogy az alapértelmezett van kiválasztva |
Ha már nem vesz részt hívásban, és Windows PC-t használ (Windows operációs rendszer), próbálja meg ezt a hangszóró beállításainak (hangkimenet) ellenőrzéséhez:
Windows 10: A tálca alján kattintson a hangszóró ikonra, és ellenőrizze a beállításokat. Ha egynél több hangszóró vagy headset van csatlakoztatva, válassza ki az alapértelmezettként kívánt hangszórót a lejátszóeszközök legördülő listájából. |
![]() ![]() |
Windows 8 és 7: A tálca alján kattintson a hangszóró ikonra, és ellenőrizze a beállításokat. |
![]() |
Ha Mac számítógépet használ, és már nem vesz részt hívásban, próbálja meg ezt a hangszóró (hangkimenet) beállításainak ellenőrzéséhez:
Mac operációs rendszer: Kattintson a képernyő jobb felső sarkában található hangszóró ikonra, és válassza ki a kívánt hangszórót a rendelkezésre álló hangkimeneti lehetőségek közül. |
![]() ![]() |
Visszhangot hallani?
A mikrofonok és hangszórók, ha nincsenek megfelelően beállítva, visszhangot okozhatnak a hívás közben. A visszhang leggyakrabban akkor keletkezik, amikor a mikrofon felveszi a hangszórók hangját.
- Ha külső hangszórókat használ, helyezze távolabb a hangszórókat a laptop mikrofonjától, és próbálja csökkenteni a hangerőt.
- Ha külső mikrofont használ, vigye távolabb a hangszóróktól.
- Ha elérhető, próbáljon meg fejhallgatót vagy fejhallgatót használni hangszórók és mikrofonok helyett, ha a fenti javaslatok nem működnek.
Mikrofon (Mások nem hallanak)
- Végezzen teszthívást (előhívási teszt), hogy megbizonyosodjon arról, hogy a platform hozzáfér a mikrofonjához.
- Győződjön meg arról, hogy a mikrofon nincs elnémítva a videohívás képernyőjén.
- Ha külső mikrofont használ, győződjön meg arról, hogy az megfelelően csatlakozik. Próbálja kihúzni, majd újra csatlakoztatni, mert ez arra kényszeríti a számítógépet, hogy észlelje.
- Győződjön meg arról, hogy a mikrofon nincs némítva, és a hangerő megfelelően van beállítva, különösen akkor, ha a külső fejhallgatón van hangerőszabályzó.
- Győződjön meg arról, hogy nem fut más szoftver, például Skype vagy videokonferencia-kliens az eszközén és használja a mikrofont. A legjobb, ha teljesen bezárja az összes többi alkalmazást, amikor Videohívást használ.
- A megfelelő mikrofont választották ki? Három helyen ellenőrizheti a mikrofon beállításait:
1. A videohíváson belülről
Kattintson a beállítások ikonra, és válasszon másik mikrofont a Mikrofon kiválasztása menüből. Ez a változás csak az aktuális hívást érinti. |
![]() |
2. A böngésző mikrofon beállításai
Ha már nincs hívásban, megtekintheti és beállíthatja a mikrofon beállításait a Chrome böngészőben:
1. A Google Chrome böngészőben nyisson meg egy új lapot, és a címsorba írja be: chrome://settings/content/microphone. Megnyílik a Google Chrome mikrofonbeállítási oldala. Itt ellenőrizheti, hogy valamelyik webhely le van-e tiltva a mikrofon használatában, és kiválaszthatja az engedélyezést egy adott webhelyhez. |
![]() |
2. Válassza ki az alapértelmezettként használni kívánt mikrofont a legördülő listából. | ![]() |
Felhívjuk figyelmét, hogy a hívási képernyő jobb felső sarkában található kis kamera ikonra kattintva megtekintheti a böngésző által használt kamerát és mikrofont. |
![]() |
Nyissa meg a számítógép hangbeállításait, ahol ellenőrizheti az aktuálisan kiválasztott mikrofont, és módosíthatja, ha egynél több elérhető:
Windows rendszerű számítógépen lépjen a tálcán a Keresés elemre, és írja be a „Hang” szót. Válassza ki a kívánt mikrofont a hangbeállításokban. | ![]() |
Mac számítógépen lépjen a Rendszerbeállítások elemre, és kattintson a Hang elemre. Kattintson a Bemenet elemre, és ellenőrizze, hogy a megfelelő mikrofon van-e kiválasztva. |
![]() ![]() |
Mikrofon tippek:
Ha továbbra sem hallható tisztán, ennek oka lehet a számítógép ventilátorzajja, a szobában lévő háttérzaj, a hangszóró hangjának visszajelzése, amelyet a mikrofon érzékel, vagy egyszerűen túl messze van a mikrofontól.
- Győződjön meg arról, hogy a mikrofon nincs némítva.
- Ha van külső USB-webkamerája , annak mikrofonja valószínűleg jobb lesz, mint a beépített, és kevesebb zajt vesz fel a számítógépből.
- Ha mikrofonos fejhallgatója van , az a legtisztább hangot biztosítja a legkevesebb háttérzaj mellett.
- Ha USB visszhangszűrő kombinált mikrofon/hangszóró egysége van, győződjön meg arról, hogy mikrofonként és hangszóróként is használható.
Kamera (nem látom)
- Végezzen próbahívást/előhívási tesztet, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a kamerája elérhető-e a videohívási platformon.
- Ha külső kamerája van csatlakoztatva, pl. USB-kamera, ellenőrizze, hogy megfelelően van-e csatlakoztatva.
- Győződjön meg arról, hogy a fényképezőgépe működik, ha beépített kamera a PC/Mac/mobileszközön.
Hogyan csináljam ezt?
Ha Windows PC-t használ:
Ha Mac-et használ:Windows rendszerű számítógépen lépjen a Keresés elemre a tálcán, és írja be a „Camera” szót. Megnyílik a kameraalkalmazás, és látni fogja a kamera képét – válthat kamerát, ha több rendelkezésre áll. Győződjön meg róla, hogy látja magát. Mac számítógépen nyissa meg a Photo Booth alkalmazást, és győződjön meg róla, hogy látja magát. - Ha külső kamerát, például USB-kamerát használ, győződjön meg arról, hogy megfelelően csatlakozik, és észleli a számítógép. Tipp: Húzza ki a kamerát, majd csatlakoztassa újra. Ez arra kényszeríti a számítógépet, hogy megpróbálja újra észlelni.
- Győződjön meg arról, hogy nem fut más szoftver, például Skype vagy videokonferencia-kliens az eszközén és használja a kamerát. A legjobb, ha teljesen bezárja az összes többi alkalmazást, amikor Videohívást használ.
- A megfelelő kamerát választottad? Ha a kamerája nem Önt mutatja, hanem valahol máshol a szobában, győződjön meg róla, hogy a megfelelő kamerát választotta a Videohívás képernyőjén.
Asztali számítógép ![]() |
![]() |
Mobil eszköz Kattintson a Kameraváltás lehetőségre, és válassza ki a kívánt kamerát. |
![]() |
Kattintson ide a követendő utasításokért, ha a böngésző letiltja a kameráját a Healthdirect Videohívás webhelyen.
Ha továbbra is a fényképezőgéppel kapcsolatos problémákat tapasztalja, indítsa újra a böngészőt, és ha a probléma továbbra is fennáll, indítsa újra az eszközt.
Kamera vibrálást tapasztal?
Ha a fényképezőgép villog, győződjön meg róla, hogy elegendő fény van a környezetében, és ha a villogás folytatódik, győződjön meg arról, hogy a fényképezőgép 50 Hz-es villogáscsökkentéssel működik. Biztosíthatja, hogy ez a helyzet, ha beírja a Kamera szót a Windows sávjába az alábbiak szerint, és ellenőrizze, hogy a Villogáscsökkentés 50 Hz-re van állítva. Tipp: módosítsa 60 Hz-re, majd állítsa vissza 50 Hz-re, hogy megbizonyosodjon arról, hogy ez a beállítás érvénybe lép.
Windows 10 példa:
Videó tippek:
Ha a kép sötét, ennek az lehet az oka, hogy erős fény van mögötte (pl. az ablak előtt ülve). Ha lehetséges, helyezze a lámpát az egyik oldalra, vagy maga elé, a kamera tényleges helye mögé. Ez lehetővé teszi, hogy a másik végén lévő személy jobban lásson. Tipp: Ügyeljen arra, hogy ne legyenek erős fények vagy ablakok, amelyeket a kamera lát. A legtöbb mögötted lesz, de ha a webkamerája széles látómezővel rendelkezik, akkor ez is tartalmazhat egy fényforrást a bal vagy jobb oldalon.
Internetkapcsolati problémák
A sikeres videohíváshoz olyan internetkapcsolatra van szükség, amely elég gyorsan küldi és fogadja az adatokat, így a késleltetés nem lehet több 100 ezredmásodpercnél. Jó szélessávú kapcsolat szükséges (videohívás esetén a minimális sebesség 350 Kbps upstream és downstream).
Közlekedési lámpa csatlakozási funkció
Könnyedén ellenőrizheti a híváskapcsolat sebességét Healthdirect videohívás közben.
- Amikor belép egy videohívásba, egy színes pont jelenik meg a többi résztvevő képernyőjének jobb alsó sarkában.
- Ez a közlekedési lámpa funkció jelzi az internetkapcsolat minőségét minden egyes csatlakoztatott résztvevővel.
- A zöld jó, a sárga jó, a piros rossz.
- Kattintson a közlekedési lámpára, hogy megtekinthesse a tényleges sávszélességet, amellyel csatlakozik hozzájuk – minden, ami a szükséges 350 Kbps alatt van felfelé vagy lefelé, lemorzsolódáshoz vezet.
Itt is megtehetsz egy sebességtesztet : https://www.speedtest.net/
Ha mobiltelefonját vagy táblagépét használja, a 3G/4G mobiljelnek megfelelőnek kell lennie a videohíváshoz.
Az alábbiakban további technikai információk találhatók a videohívás-kapcsolattal kapcsolatban. Ha szervezete internetét használja (wifi vagy vezetékes kapcsolat), ez hasznos információ az informatikai részleg számára.
Kapcsolati probléma üzenet
- Megpróbált csatlakozni egy híváshoz, és a „Probléma van a kapcsolattal” üzenet jelenik meg?
- Problémák adódnak hívás közben, és a „Kapcsolódási probléma észlelve” üzenet jelenik meg ?
Okoz |
Megoldás |
Nincs internetkapcsolat Ha az internetkapcsolat megszakadt, vagy más okból elérhetetlenné válik, a Videohívás észleli ezt, és megjeleníti az értesítést. Ebben az esetben a kapcsolat visszaállítása azt eredményezi, hogy ez a hiba automatikusan megoldódik. Ha a Videohívás használata közben utazik, ezt a hibát akkor tapasztalhatja, amikor mobileszköze mobiltornyok között vált, vagy amikor alacsony/nincs szolgáltatási területre (például alagutakba) lép be. |
Ha kimaradás történik, a Videohívás azonnal megkezdődik a kapcsolat helyreállítása érdekében. Ha az internetkapcsolat helyreáll, a Videohívás felveszi ezt, és visszaállítja a hívást. Az internetkapcsolat helyreállítása után megnyomhatja a R frissítés gombot is. |
Figyelmeztetés a jeladó csatlakoztatására
Csatlakozott egy híváshoz, és megjelenik a „Signaller Connectivity” figyelmeztetés?
Okoz | Megoldás |
Proxy vagy tűzfal mögött A Videohívás a WebSockets néven ismert technológiát használja a hívásszervezéshez. Bár egy szabványos és igen elterjedt webes technológia, egyes hálózati architektúrák tartalmaznak proxykat és/vagy tűzfalakat, amelyek blokkolhatják a WebSockets működéséhez szükséges kapcsolatfrissítéseket, és így képtelenség csatlakozni a Videohívás infrastruktúrához. |
Ellenőrizze informatikai részlegénél, hogy a hálózati szabályokat (ha Ön egy kórház vagy egy nagy egészségügyi szervezet) betartják-e az alábbiak szerint:
Alternatív megoldás egy másik hálózat – például 4G telefon/mobil szélessávú kapcsolat – használata a híváshoz. |
Interferencia a víruskereső szoftverbőlA fenti szakaszhoz hasonlóan néhány víruskereső szoftver megzavarhatja a WebSockets kapcsolat létrehozását. |
Ha interferenciát tapasztal a víruskereső szoftverrel, előfordulhat, hogy kivételt adjon hozzá a videohívási webhelyekhez (https://*. vcc.healthdirect.org.au) az Antivirus számára, hogy engedélyezze a WebSockets működését. Ha vállalati hálózaton belül van, akkor ehhez a hálózati rendszergazdája segítségére lehet szükség. |
VPN-től származó interferenciaHa van egy vállalat által biztosított laptopja vagy asztali számítógépe, amely rendelkezik VPN-képességgel, az problémákat okozhat a healthdirect videohíváshoz való csatlakozás során. Kaphat egy üzenetet, amely szerint „ez a webhely nem érhető el”. |
Először próbáljon meg egy előhívási tesztet végrehajtani, miközben a VPN le van választva. Ha nem tud csatlakozni az előhívási tesztoldalhoz, győződjön meg arról, hogy informatikai csapata engedélyezi a következő címeket a proxyszerveren: *vcc.healthdirect.org.au* *vcc2.healthdirect.org.au* Sok VPN-kapcsolat esetén a NAT-kilépés engedélyezése a továbbítószerver ( vcct.healthdirect.org.au ) 3478-as UDP-portjához is szükséges. |
Más résztvevő soha nem jelenik meg a videohívásban
Amikor megpróbál csatlakozni egy másik személlyel, soha nem jelennek meg, vagy csak azt írja ki, hogy "csatlakozik", de a kapcsolat nem jön létre.
Okoz | Megoldás |
Amikor megpróbál csatlakozni egy másik személlyel, soha nem jelenik meg a videohívás ablakában.Elemzés: nem csatlakozik a Coviu jelzőszerverhez, amely a végpontokat Websocketeken keresztül köti össze egymással. |
Javasolt lehetőség: Futtasson le egy hívás előtti tesztet . Az eredmények tanácsot adnak a hálózati kapcsolat optimalizálásához szükséges lépésekről. Számos hálózat esetében a NAT-kilépés engedélyezése a közvetítőkiszolgálón ( vcct.healthdirect.org.au ) a 3478-as UDP-portra alacsony késleltetést biztosít kis többletköltséggel. Ez csak kisebb, alacsony kockázatú változtatást igényel a hálózati konfigurációban. További információért látogasson el a Media Pathways oldalra |
Vannak olyan dolgok, amelyekkel javíthatja meglévő kapcsolata minőségét a jobb videohívások érdekében:
- Vezeték nélküli otthoni vagy irodai hálózat – Próbáljon közelebb menni a WiFi bázisállomáshoz, vagy legalább rálátással.
- Mobil internetkapcsolat – Próbáljon meg egy jobb vételt biztosító területre menni, így ellenőrizheti, hogy hány sáv van az eszközön.
- Ha internetkapcsolata korlátozott sebességű, győződjön meg arról, hogy otthonában senki más nem használja ugyanazt az internetkapcsolatot, amikor videohívást kezdeményez. Általában a videók streamelése vagy a nagy fájlok letöltése elfojthatja az internetet, ha többfeladatos munkát végez. Ez jelentősen csökkenti a jó minőségű videohívásokhoz rendelkezésre álló sávszélességet.
- Győződjön meg arról, hogy egyszerre csak egy internetkapcsolat aktív (például egy vezetékes és egy vezeték nélküli kapcsolat egyszerre fut)
- Győződjön meg arról, hogy nem használta fel az internetcsomag összes adatallokációját a hónapra. Ez gyakran azt eredményezi, hogy internetszolgáltatója csökkenti a szolgáltatás sebességét, miután túllépte az adatkorlátot.
- Amikor először kapcsolja be számítógépét, miután hosszabb ideig nem használta, automatikusan letöltheti a frissítéseket, hasonlóan az Android és iOS frissítésekhez. Ez csökkenti a rendelkezésre álló sávszélességet. Vagy várja meg a frissítések befejezését, vagy halassza el a letöltéseket a videohívás lebonyolításáig.
Ha a fenti hibaelhárítási lépések nem oldják meg a problémát, kérjük, forduljon a helyi Telehealth ügyfélszolgálathoz, és ők segítenek, és szükség esetén továbblépnek.