Healthdirect Australia Help Center

    A hívás előtti tesztkamerával kapcsolatos problémák hibaelhárítása

    Kinek van szüksége erre az információra: Minden felhasználó, aki a hívás előtti teszt során kameraproblémát tapasztal

    Amikor a Videohívás felhasználói hívás előtti tesztet hajtanak végre, a rendszer egy rövid tesztsorozatot futtat annak ellenőrzésére, hogy az eszköz képes-e sikeres videokonzultációt lefolytatni. Kérjük, olvassa el alább az információkat és tanácsokat, ha a fényképezőgéppel kapcsolatos problémákra figyelmeztetnek.

    • Ha külső kamerát használ, például a számítógépbe nem beépített USB-kamerát, ellenőrizze, hogy megfelelően van-e csatlakoztatva. Megpróbálhatja leválasztani, majd újra csatlakoztatni a fényképezőgépet, mivel ez arra kényszerítheti a számítógépet vagy eszközt, hogy felismerje azt.
    • Győződjön meg arról, hogy nem fut más szoftver, például Skype vagy videokonferencia-kliens az eszközén és használja a kamerát. A legjobb, ha kilép az összes többi alkalmazásból, ha videohívást használ.

    Győződjön meg arról, hogy a kamera működik, ha be van építve a Windows PC/Mac/mobileszközbe:

    Windows PC használata

    Windows rendszerű számítógépen lépjen a Keresés elemre a tálcán, és írja be a „Camera” szót.
    Megnyílik a kameraalkalmazás, és látni fogja a kamera képét – válthat kamerát, ha több rendelkezésre áll.
    Győződjön meg róla, hogy látja magát.

    Mac használata

    Mac számítógépen nyissa meg a Photo Booth alkalmazást, és győződjön meg róla, hogy látja magát.

    Mobileszköz használata

    Nyissa meg a kameraalkalmazást, és győződjön meg róla, hogy tud fényképet készíteni. Használhatja elülső kameráját (amivel „szelfiket” készít), hogy megbizonyosodjon arról, hogy látja magát.

    Engedélyezze a kamerának webhelyeket, és győződjön meg arról, hogy nincs letiltva a böngésző beállításaiban. Kérjük, kattintson a megfelelő böngészőre az alábbiakban:

    Google Chrome

    Google Chrome asztali vagy laptop számítógépen

    Chrome böngészőben egyszerűen kattintson a kamera szimbólumra a jobb oldalon az URL-sávban videohívás indításakor, hogy újra aktiválja a kamerát és a mikrofont, ha letiltották őket a webhelyről.

    Kattintson a "Mindig engedélyezni..." gombra, nyomja meg a "Kész" gombot, és töltse be újra az oldalt.

    Beléphet a Chrome beállításaiba is, és módosíthatja a használt webhely kamera- vagy mikrofonbeállításait:

    1. A Google Chrome-ban nyisson meg egy új lapot.

    2. Lépjen a böngésző jobb felső sarkában található beállítások ikonra (3 függőleges pont), vagy nyisson meg egy új lapot és a címsávban, és ha a kamerájának kell engedélyeznie, írja be a chrome://settings/content/camera címet.

    3. Megnyílik a Chrome Kamera beállítási oldala.
      Válassza ki az alapértelmezettként használni kívánt kamerát a legördülő listából, ha egynél több van, és győződjön meg arról, hogy a https://vcc.healthdirect.org.au engedélyezett. Ha a "Letiltás" alatt van, kérjük, távolítsa el a részből a kuka ikonra kattintva.

    4. Zárja be a lapot, és indítsa el a hívást.

    Megjegyzés: Ha ez az Ön mikrofonja, amelyet engedélyeznie kell , kövesse a fenti lépéseket, de a kamera helyett lépjen a mikrofonbeállításokhoz: chrome://settings/content/microphone

    Google Chrome Android mobileszközökön

    Android mobileszközön a Google Chrome böngészőben kattintson az URL-sáv jobb oldalán található kis menüre (a három pont), és lépjen a Beállítások elemre .

    Kattintson a „ Webhely beállításai ” elemre, majd válassza ki a kamerát vagy a mikrofont (attól függően, hogy melyiket kell elérnie). Ha megtalálja a Healthdirect webcímet a letiltott részben, kattintson rá, majd kattintson a kamera és/vagy mikrofon szimbólumra, és válassza a „ hozzáférés engedélyezése” lehetőséget .


    Microsoft Edge

    Windows számítógép használata

    Az Edge-ben navigáljon a Videohívás webhelyre (vagy vcc.healthdirect.org.au a klinikusok számára vagy a Start Video Call oldal a betegek számára (a klinika által biztosított hivatkozás segítségével).
    Kattintson a címsor webcíme melletti Zárolás ikonra, majd kattintson a Webhelyengedélyek lehetőségre
    Válassza a Kamera lehetőséget, majd válassza az Engedélyezés lehetőséget a legördülő engedélyek mezőben.


    MacOS számítógép használata

    Nyissa meg a Beállításokat , és válassza az Adatvédelem és biztonság lehetőséget.
    Válassza az Adatvédelem lapot
    Válassza a Mikrofont (vagy a kamerát, a hívás előtti teszt eredményétől függően), és győződjön meg róla, hogy a Microsoft Edge be van jelölve.
    Ezt az üzenetet fogja látni. Az Ön által megadott hozzáférés engedélyezéséhez lépjen ki a Microsoft Edge-ből, majd nyissa meg újra a videohívás megkezdéséhez.

    Apple Safari iOS-eszközökön

    iOS-eszközön (iPhone vagy iPad) a kamera hozzáférését az eszköz „Beállítások” alkalmazásából lehet vezérelni. Nyissa meg a „Beállítások”, majd keresse meg a „Safari” elemet, és görgessen lefelé a „Webhelyek beállításai” elemhez.

    Kattintson az Engedélyezés gombra a mikrofon és a kamera hozzáféréséhez.


    Mozilla Firefox

    Asztali számítógépen vagy laptopon lévő Firefox böngészőben kattintson az „i” (információ) gombra az URL-sávban, és aktiválja újra a kamerát és/vagy a mikrofont ott.

    Kattintson az "Átmenetileg letiltva" keresztre a kamera- vagy mikrofon-hozzáférés újbóli engedélyezéséhez, majd töltse be újra az oldalt.
    A kamera engedélyeit a Firefox beállításaiban is módosíthatja.
    • A képernyő tetején található menüsorban kattintson a Firefox elemre, és válassza a Beállítások lehetőséget.
    • A bal oldali menüben válassza az Adatvédelem és biztonság lehetőséget.
    • Görgessen le az Engedélyek részhez.
    • Válassza a Beállítások gombot a Mikrofon opcióhoz.
      A Firefox megjeleníti az aktuális mentett Engedélyezés vagy Blokkolás engedéllyel rendelkező webhelyeket. Módosítsa az engedélyt Engedélyezésre .



    Can’t find what you’re looking for?

    Email support

    or speak to the Video Call team on 1800 580 771

    Internal Content